A Hagyományápoló klub a Kisboldogasszony-napi búcsún Doroszlón

Minden évben, szeptember 8-án világszerte megünneplik Szűz Mária születését, így Doroszlóra is rengeteg hívő érkezett, köztük klubunk tagjai is.

Rendszeresen részt vesznek a Keresztúti ájtatosságban, ahol négy asszony népi viseletbe öltözve a vállán hordja a Szűzanya szobrát, így kísérve a többi nőt, akik a kereszttel és lobogókkal vesznek részt a menetben. Emellett az ünnep részeként még több misét is tartanak több nyelven, és rózsafűzért is imádkoznak a Szentkút körül.

Köszönjük a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási  és Nemzeti Kissebségi- Nemyeti Közösségi titkárságnak ésZsúnyi Tibor atyának, hogy hozzájárult az utiköltséghez, valamint Stock Jánosnak a fényképeket, amelyek az alábbi linken tekinthetők meg: https://www.facebook.com/janos.stock/posts/pfbid02D5hjUQ8CpkCDxArEQhHTBFtmzskMSSghjrgStpJ5Tm5Q1KK1434shktRxDpP9zril