Kalala-néptánccsoport

A néptánccsoport 2006-ban alakult meg.
A Kalala nevet kapta. A Kalala szó jelentése lányos/női körtánc. Először csak női tagok voltak (anyukák), azzal a céllal, hogy gyermekeiket, fiatalokat is bevonják a néphagyomány, a néptánc világába. Később már férfi tagokkal is bővült a csoportunk, fiatalodott. Csoportvezetőnk Forgács Ibolya volt 2006-tól 2015-ig amikor is a Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubjának elnöki székébe ült és átadta csoportvezetői posztját Szögi Rudolfnak, koreográfusaink pedig a Cseszák házaspár, Anikó és Balázs.
Minden évben részt vettünk a Vajdasági Néptánc Fesztiválon (Gyöngyösbokréta), amit minden évben más-más városban rendeznek meg.
Annak ellenére,hogy aránylag fiatal csoportról van szó többször meghívást kaptunk az anyaország több városába is.
Mindig az eredetiségre törekszünk, a népviselet, hajviselet, zene és ének terén, tájegységeknek megfelelően.

2016 végétől 2021 tavaszáig szünetelt a csoport tevékenysége. Azonban a koronavírus lecsengésével újra van érdeklődés a néptánc iránt településünkön.