Idén is meglátogatott minket a Mikulás

Idén is meglátogatta Klubunkat a Mikulás. December 4-én jött, sietett, mert nagyon sok a dolga.

18 órakor megjelent a teremben krampusza és manói kíséretében. Közel 90 gyermek és hozzátartózik fogadták, sok versel, öleléssel és szeretettel.

Hozott ugyan virgácsot, de azt végül csak a krampusz kapott, mivel a Klubban tevékenykedő gyerekek mind jók és ügyesek voltak.

A Klub hagyományos Mikulása régi subája alá csak azoknak a gyermekeknek hozott ajándékot, akik a maguk aktívan hozzájárultak a szervezet tevékenységéhez vagy felnőtt hozzátartozójuk gyarapítja sorainkat az elmúlt év során.

A csomagok édességet, almát és feldíszített, hagyományos mézeskalácsot tartalmaztak.

Robotka Angéla, a Klub elnöke hozzátette,hogy ez mind nem valósulhatott volna meg a tagok szorgos előkészülete nélkül. Részt vettek elsősorban a Tulipán kézimunka csoport és a Csalogány asszonykórus tagjai, a Vajdasági A Szakkör program idei résztvevői. A Mikulás-várást támogatta a Vajdasági Autonóm Tartomány Nemzeti Kisebbségi Titkársága, a Szenttamás.rs munkatársai, Vékony Gyöngyi és Csaba helyi gyümölcstermelők, akik évek óta osztják meg almatermésüket a Klub gyermekivel.

Nagyon szépen köszönjük a sok segítséget, a gyermekeknek pedig a részvételt és az egész éves kemény munkát.

Várunk vissza jövőre is kedves Mikulás!!!

Fényképek: Paraczki László

Írta: Robotka Sarolta